Maziden Kalanlar - Ana Sayfa
Favorilerine Ekle
Ana Sayfa
Son Yazılar
Forum
Diziler
Tv Programları
Radyo Programları
Reklamlar
Çizgi Filmler
Müzikler
Sanatçılar / Ünlüler
Sporcular / Takımlar
Yayınlar
Giysiler / Takılar
Oyuncaklar / Oyunlar
Yiyecekler / İçecekler
Araç ve Gereçler
Diğer Kalanlar
Mazi Testi
Arama Hedesi
Video Galerisi
Resim Galerisi
Hızlı Konu Arama:
Rastgele
Login olmak için Buradan
Üye olmak için Buradan Buyurun
Toplam 5 adet yazı bulunmaktadır...
Sayfa: 1 
duvar saatleri
 

eh söylemeye gerek yok yine 70 li yıllar...orta halli her ailenin evinin olmazsa olmazıydı duvar saatleri... meşe veya maundan imal zamanın modası, mobilya kısmı ful oymalı koltuk-masa takımlarının vazgeçilmez tamamlayıcı aksesurlarıydı duvar saatleri o yıllarda... kimisi gonglu, kimisi guguklu...ama mutlaka kurmalı... kelebeği andıran bir anahtarları olurdu...saatin önünde dolap kapağı gibi cam bir kapak olur...anahtar da o cam kapağın içinde dururdu...sonra genelde evlerin reisleri çok önemli bir iş yaparcasına aksattırmadan her akşam o saati kurarlardı...bizimde 12 kişilik formika yemek masamısın durduğu duvarında bir adet vardı:)
Toplam Puan=8...
sterna ( 02.08.2005 )
 
 
şimdilerde bu eski duvar saatlerini anca müzayedelerde görebiliriz, gerçekten hangi eve misafirliğe gitsek hemen gözümüze çarpardı ben en çok guguklu olanını sevmişimdir. gonglu olanları korku filmlerine hep konu olmuştur ve gece yarısı 00 da gong diye vurup aklımızı almıştır...
Toplam Puan=0...
sahaf ( 03.08.2005 )
 
 
o zamanlar mobilyanin bir parcasi gibiydi, bizim evin antresinde telefon masasinin yanindaki duvarda asili dururdu, bir suru kabartmasi vardi uzerinde
Toplam Puan=0...
archmagus ( 04.08.2005 )
 
 
bana urkuntu verirdi o saatler.. saat bası ding dong calmaya baslayınca sanki unuttugumuz birseyleri yapmamız gerektigini hatırlatıyormus gibi gelirdi..
Toplam Puan=0...
cember ( 17.09.2005 )
 
 
bizim saatin altında birer zincirin ucunda sallanan iki ağırlık vardı. zincirleri çekip ağırlıkları yukarı kaldırınca saat kurulmuş olurdu ve gün içinde bu ağırlıklar yavaş yavaş aşağı inerdi. öyle böyle diil baya ağırdı bunlar adı üstünde. kardeşimin küçücük boyuyla bikaç kere balkondan aşağı sallamışlığı vardır bunları. neyse ki kimseye isabet ettiremedi.
Toplam Puan=0...
mustafakafa ( 22.09.2005 )
 
 
Sayfa: 1 
Yazı ekleme fasilitemiz kaldırılmıştır. Lütfen Yeni açılan forum bölümünden devam ediniz. Teşekkürler.
 
Bu sitede yer alan her şeyin tüm haklar www.Anilarim.Net'e tüm sorumluluğu yazanlara aittir. "Muhohoha şu çok komikmiş hemen kopyalayıp millete mailliyim demeniz elbette hakkınız ancak lütfen mailin altına bi kaynak gösterin de biz de yolumuzu bulalım.